A tanács a tavalyi évben nyújtott be támogatási kérelmet a természetközeli szennyvíztisztító mintaprojekt megvalósítására a Nemzetgazdasági Minisztériumhoz. A létesítménynek Bugacpusztaházán találtak helyet. A mintegy 30 millió forintba kerülő beruházás idén tavasszal indulhat el.
– A természetközeli szennyvíztisztítási rendszer már nem számít újdonságnak. Az eddigi hazai próbálkozások, tervezési és kivitelezési hibák miatt, azonban nem váltották be maradéktalanul a hozzáfűzött reményeket. A közelmúltban épített létesítmények ma már tudják hozni a természetvédelmi és vízminőségi előírásokat. A rendszerhez nem szükséges vegyszer és gépészet, a szennyvíz tisztítását vízinövényzet (nád, sás) gyökérzete biztosítja. Élő szervezetek bontják, kötik le tehát a szennyvízben található szerves anyagot – mondta el Szőke Norbert, a Duna–Tisza Közi Homokhátsági Térségi Fejlesztési Tanács stratégiai koordinátora.
A Bugacpusztaházán megvalósuló létesítmény húsz-huszonöt fő keletkezett szennyvizét tudja kezelni. Ehhez egy kézilabdapálya háromnegyede nagyságú szűrőmező kialakítására van szükség.
– A természetközeli szennyvíztisztító rendszer kapacitása maximum 2000 fő, ami alkalmassá teszi kisebb települések, településrészek szennyvizének hatékony kezelését. A bugacpusztaházi létesítmény próbaüzemére leghamarabb ősszel kerülhet sor, a tényleges működés 2019-ben kezdődik el. A mintaprojekt bemutatóhelyként is funkcionál majd, szemléltetve a technológiát az érdeklődők számára – tette hozzá Szőke Norbert.
A tagság a tegnapi ülésen a természetközeli szennyvíztisztító mintaprojekt megismerése mellett jóváhagyta a Duna–Tisza Közi Homokhátsági Térségi Fejlesztési Tanács idei évi munkatervét, költségvetését, illetve közbeszerzési tervét is.
forrásom a https://www.baon.hu/kozelet/helyi-kozelet/vegyszerek-nelkul-tisztitjak-szennyvizet-1207223/
Ha Ön is szeretne ilyen vagy hasonló berendezést, akkor a technológiáról, a lehetőségekről bővebb információk : info@tartalygyar.hu vagy 30/2985814